Zkušenosti

Rád bych Vám řekl něco o sobě. Jmenuji se Tomáš Bernat a od ukončení studií v roce 2006 jsem téměř vždy pracoval jako servisní a montážní technik. Za celou svoji zaměstnaneckou kariéru jsem vystřídal pouze několik zaměstnavatelů. U prvního zaměstnavatele to byly především docházkové a zabezpečovací systémy (například DSC Kelcom a Jablotron). V další práci jsem opravoval mobilní telefony.
Po těchto dvou pracích jsem zakotvil na bezmála 11 let u firmy, která se zabývala servisem a montáží klimatizačních jednotek, tepelných čerpadel, chladících strojů, zvlhčovačů, protipožárních klapek a uzávěrů, vzduchotechnických a rekuperačních jednotek. Jednalo se o zařízení jak pro domácnosti, tak i pro různé fabriky, obchodní centra, ale i nemocnice. Různorodost této práce mě naučila mnohému z hodně oborů, především ohledně elektriky, měření a regulace, chladící techniky, otopných systémů a rozvodů pitné i odpadní vody, vzduchotechniky, ale i práci s různými stavebními materiály – s tmely, lepidly, SDK(sádrokarton), profilovými systémy SIKLA a HILTI, izolačními materiály a s mnoha dalšími. Díky tomuto všemu se i velice snadno orientuji v technických výkresech a schématech.
V následujících pár zaměstnáních jsem již spíše úročil své zkušenosti.

I díky těmto zaměstnáním jsem získal několik certifikátů. Jako nejdůležitější považuji:

  • Osvědčení o odborné způsobilosti v elektrotechnice §6,7,8 vyhl. č. 50/1978 Sb.
  • Certifikát pro práci s chladivy a F-plyny kategorie I (č. 3148/10)
    možné ověřit na stránkách Ministerstva životního prostředí
  • Průkaz zaškoleného pracovníka podle ČSN 05 0705 – ruční pájení měděných potrubí a jejích slitin naměkko a natvrdo plamenem